דירה בוהו-נורדית בלב הים התיכון

 כמה מילים על המשפחה ועל העיצוב הכללי
 
זוג עם שני ילדים , אשר רכשו דירת קבלן בת 5 חדרים בראשון לציון .בעלי הבית מאופיינים בהבנה אסתטית ובתהליך החשיבה המשותף ניסינו לשלב את שלל הסגנונות שהם אוהבים באופן הרמוני: מצד אחד, חיבור עיקרי לעושר הים תיכוני ומצד שני, חיבור גם לקווים הפשוטים של הסגנון הבוהו- נורדי.                  

ההשראה העיקרית הגיעה מאהבתם של הלקוחות לסגנון הים תיכוני שספגו מטיוליהם בדרום ספרד ואנדלוסיה, לצבע הכחול הדומיננטי ,ללבן סיד שמאפיין את יוון , לכלי החימר והטרקוטה ממרוקו . בחרנו להשתמש בסקאלת גוונים בהירה ומונוכרומטית עם נגיעות בגווני אדמה, בשילוב חומרים טבעיים בלבד, כגון- בדי פשתן, פליז, טראקוטה, עץ אלון ומתכות.כיצד
 את מגדירה את הסגנון העיצובי שלך?

הסגנון העיצובי שלי מאוד רחב ומשלב תמהיל של אלגנטיות, אקלקטיות בוהו- נורדית
 יחד עם עיצוב נקי המאופיין בקווים ישרים .

 

מהו
החותם האישי שאותו את מביאה איתך לעיצוב?

היכולת
לייצר חיבורים עיצוביים של חומרים, צבעוניות וטקסטורות במינונים נכונים לחלל .
מה מילים על תהליך החיפוש האמנותי? מה היה לכם חשוב בבחירות?

בכלל
הפרויקטים אותם אני מלווה, השלב האחרון בעיצוב החלל הוא לרוב בחירת האמנות והאקססוריז השונים. אמנות היא רכיב שצריך להתחבר אליו מהבטן ולכל אמנות שפה והשפעה משלה על החלל. בדירה הנוכחית, השפה הים תיכונית שאהובה על הדיירים יחד עם הצבעוניות של גווני כחול, לבן וטרקוטה הובילו אותנו לגלריה המיוחדת של "קארמה קולקטיב".

בגלריה קיים אוסף אמנות אקלקטי ומגוון של יוצרים מהארץ ומהעולם. שם התחברנו לצילומים של רפאל באומרצלם ברזילאי שתיעד את מפרץ אמלפי וארמון וורסאיולאיורים של אור לפיד שהתאימו כמו כפפה ליד לצבעוניות בחלל הסלון. אמנות נוספת שנרכשה בגלריה היא שתי יצירות בצבעי מים של ג'ני רונן בהשראת העיר תל אביב, אשר נתלו בחדר העבודה.                                                                    

 


מה
היחס שלך לאמנות בתוך חלל מעוצב? וכיצד את משלבת אמנות בחלל?

בעיניי
, לאמנות יש השפעה רבה על האווירה בחלל, היא יודעת להעביר מסר, לגרום לנו להרגיש, להיזכר, להתלהב ועוד. בחירת אמנות היא אינטואיטיבית ואמורה להתרחש מהקרביים של הלקוחות . תפקידי כמעצבת לחשוף את הלקוחות לסגנונות, אמנות מקורית ומגוונת

שילוב אמנות בחלל הוא תלוי מספר גורמים: אסוציאטיביות, צבעוניות, הדגשהכל גורם כזה משפיע עליי בבחירהלמשל: בבחירת האומנות של רפאל באומר, חיפשנו אסוציאציה של חופשה ים תיכונית ולכן התמונות שלו התאימו לנו כל כך. במקרה אחר של בחירת אמנות מקור של אור לפיד- התמונה התאימה מאוד לצבעוניות שאותה חיפשנו לייצר ולמעשה כל יתר התמונות שנבחרו באותו קיר, נועדו לתמוך באותה צבעוניות. בנוסף, האווירה התל אביבית עוררה רגש חיובי ונוסטלגי אצל הלקוחות ולכן היצירה נבחרה.  

 
 

מה אהבתן בעבודות הנבחרות?

העבודות הנבחרות חלקן עבודות מקור שעוררו אצל לקוחותיי זיכרונות מהעיר תל אביב שהם מאוד אוהבים. ובנוסף היצירות תחת קטגוריית "אמלפי" עוררה בהם זיכרונות מטיולים וביקורים באזור. יצירת תקרת ורסאי" נבחרה דווקא בשל התאמתה לצבעוניות של גופי התאורה המוזהבים שתלויים על אותו הקיר. ובנוסף היצירה משדרת יוקרה ואלגנטיות היסטורית. לכאורה מדובר בצילומים שתלויים באותו החלל אך משקפים רעיונות וסגנונות שונים, יחד עם זאת בבחירה הכוללת, קיים שילוב הרמוני ביניהם

מה הם הטיפים שלך לבחירה מדויקת של עבודות?

ראשית, רצוי להמתין עם בחירת האמנות לשלב מתקדם בתהליך, יחד עם זאת אני מוכרחה לציין שעקבנו תקופה ארוכה אחר היצירות בקארמה והם עמדו לנגד עיננו גם בשלב מוקדם יותר ואפשר לומר שהגענו מאוד מגובשים לבחירה הסופית.

שנית, חשוב לבחור באמנות שמצליחה לגעת בבטן, לייצר רגש עמוק. אמנות היא דבר שלא נוטים להחליף לעיתים קרובות ולכן אנחנו אמורים לחוש מאוד מחוברים ושלמים עם הבחירה.

שלישית , ודאו שרכישת אמנות נעשית אצל בעלי מקצוע שידעו להתאים את האמנות באופן פרופורציונלי לכל חלל וכן את אופן המסגור. המון פעמים המסגרת יכולה לעשות את כל התמונה .

דבר רביעי - ייחדו רכיב כספי בתקציב הפרויקט לאמנותבית עם קירות עירומים , הוא בית משעממם ולכן בהכרח תקציב הפרויקט שלי יכלול רכיב מכובד עבור אמנות ויצירות.

טיפ נוסף- אמנות אינה רק תמונה על קיר היא יכולה להיות חפץ, פסל, אביזר, לפעמים גרוטאה שמתחברים אליה והיא מפעילה רגש וסנטימנטליות  שמנכיחה את בני הבית ומשווה לבית אופי ייחודי.

איריס ברקוביץ  הלבשת בתים

 Instagram > Facebook

צילום -שירן כרמל
זכויות  יוצראיריס ברקוביץ הלבשת בתים

March 14, 2021